Newcolours - Blog - moridlo - B.S.O., s.r.o.

Prejsť na obsah
PRIEMYSELNÉ NÁTERY A HYDROIZOLÁCIE
ZO STARÉHO - NOVÉ?
"RENOVUJTE"

JEDNODUCHÉ NANÁŠANIE MORIDLA (Bejca) NA SUROVÉ DREVO.

Lazúra Newcolours je produkt na báze špecializovanej vodnej disperzie a mikronizovaných pigmentov. Je určený na farbenie všetkých surových drevených povrchov vo vnútri miestností. Má dobrú tekutú konzistenciu, vysokú odolnosť voči svetlu a nevykazuje "krvácanie" pod vodouriediteľnými, rozpúšťadlovými lakmi a olejmi. Jasne zdôrazňuje štruktúru dreva a dodáva mu rustikálny charakter.

Na čo použiť?
Moridlo je určené na dekoratívne morenie surových drevených povrchov vo vnútri miestností (napr. nábytok, podlahy, drevené interiérové ​​prvky).

Spôsob aplikácie:
Je vhodný na farbenie európskych druhov dreva, najmä na dub, jaseň a borovicu. Zvýrazňuje štruktúru dreva s rustikálnym efektom, nevytvára farebné presahy pri natieraní väčších plôch. Moridlo je vhodné ako na morenie čerstvých prvkov zo surového dreva, tak aj na obnovu starých povrchov (po predchádzajúcom dôkladnom očistení). Odporúčaný počet vrstiev: 1 - 2

Príprava a aplikácia podkladu:

KROK 1. Nové drevené prvky opatrne obrúste, kým povrch nebude dostatočne hladký. Staré povrchy obrúste pozdĺž vlákna, odstráňte staré nátery, kým nedosiahnete hladký povrch. Nemala by sa používať oceľová vlna. Pred nanesením moridla povrchy povysávajte.

KROK 2. Pred nanášaním moridla, dôkladne premiešajte celý obsah plechovky. Miešanie by sa malo vykonávať dovtedy, kým sa všetok sediment na dne nádoby nerozpustí. Vždy urobte skúšobné farbenie, aby ste skontrolovali, či je odtieň podľa očakávania. Aplikujte moridlo pozdĺž vlákna dreva priamo na surové drevo pomocou plochej kefy, valčeka s krátkym vlasom, flanelového tampónu alebo spreja.

KROK 3. Nechajte pôsobiť nie dlhšie ako 1 minútu (v závislosti od okolitej teploty, keď je veľmi teplo, je to kratšie) a potom utrite prebytočný produkt pozdĺž vlákna dreva papierovou utierkou alebo handričkou, ktorá nepúšťa vlákna alebo suchým štetcom.

KROK 4. Nechajte zaschnúť min. 5 hodín. Po tomto čase je možné proces farbenia zopakovať, ak je očakávaná farba príliš svetlá. Malo by sa pamätať na to, že čím viac vrstiev nanesiete, tým tmavšia bude farba moreného povrchu. NEUPRAVUJTE BRÚSNYM PAPIEROM POVRCH PRED APLIKÁCIOU PRVEJ VRSTVY LAKU ALEBO OLEJA, ABY STE NEPOŠKODILI FAREBNÝ POVRCH.

Všetky odtiene dekoračných lazúr – moridla je možné medzi sebou miešať v neobmedzenom množstve, okrem farby Biel, čo je prípravok s prídavkom rozpúšťadla na ochranu proti trieslovinám obsiahnutým v dubovom dreve.

KROK 5. Farbenie vykonajte pri teplote okolia od 15 °C do 30 °C.

KROK 6. Farebné prvky sušte pri teplote asi 20 °C aspoň 5 hodín.

KROK 7. Sušenie pri nižšej teplote nespôsobuje žiadne negatívne účinky, len predlžuje dobu schnutia.

KROK 8. Morenie dokončite bezfarebným lakom Newcolours - interiérový dokončovací lak alebo Tvrdým olejom Newcolours v súlade s návodom na ich použitie.

Výdatnosť:
až 10 m2 z 1L pri jednej aplikácii (v závislosti od sily farby a spôsobu aplikácie, ako aj od podkladu a množstva použitého produktu).

Balenie:
200 ml, 900 ml

CHRÁŇTE PRED MRAZOM.

Návrat na obsah