Newcolours - Blog - laky - B.S.O., s.r.o.

Prejsť na obsah
BLOG | Laky

Nový lak, dva stupne lesku - matný a lesklý


Jedná sa o vodou zriedený-viacvrstvový lak, akryl s tixotropnými vlastnosťami (pre interiéry). Vyznačuje sa veľmi dobrou priľnavosťou k povrchu. Vďaka svojim vlastnostiam je vhodný pre striekanie, manuálnu aplikáciu štetcom alebo aplikáciu valčekom. Má vynikajúcu mechanickú a chemickú odolnosť.

Na čo?

Určené na dekoratívne a ochranné lakovanie drevených povrchov, ktoré sa nachádzajú v interiéri, ako je nábytok, dvere, nástenné panely. Je vhodný aj na maľovanie hračiek a dekoratívnych prvkov.

Príprava substrátu:

  • Drevené (surové) povrchy určené na maľovanie by mali byť čisté, riadne brúsené brúsnym papierom so zrnitosťou 150-220 (v závislosti od druhu dreva) a bez prachu
  • Podklad predtým natretý farbou by mal byť zmatnený brúsnym papierom, aby sa zvýšila priľnavosť laku, dôkladne oprášiť a potom naneste lak
  • Ak chcete nalakovať predtým zafarbený povrch - neodporúča sa ho prebrúsiť brúsnym papierom pred lakovaním, ale až po zaschnutí laku.

Príprava:

PRED POUŽITÍM PRODUKTU Z NÁDOBY - VŽDY DÔKLADNE PREMIEŠAJTE VŠETOK OBSAH. Lak sa môže zriediť vodou až do 5%.

Použitie:
 
  • Matný lak * je vhodný na nanášať štetcom na akrylové výrobky, valčekom alebo striekaním
  • Vysoko lesklý lak je vhodný na striekanie alebo vločkovanie valčekov.

Najlepšie je začať s ťažko dostupnými miestami, ako sú výklenky alebo spoje medzi dvoma prvkami. Po nanesení prvej vrstvy laku nechajte natretý povrch úplne vyschnúť. Doba schnutia povrchu je: asi 4-5 hodín. Na často používané povrchy (sedačka, lavica atď.), ktoré sú vystavenéoderu a mechanickému poškodeniu sa môžu použiť 3 alebo 4 vrstvy.

Pred aplikáciou ďalšej vrstvy laku prebrúste povrch brúsnym papierom s vysokou zrnistosťou a potom oprášte povrch vysávačom alebo vlhkou handričkou. Týmto spôsobom vyhladíte vyvýšené drevené vlákna a získate hladký povrch. Nakoniec naneste druhú vrstvu laku a nechajte ju vyschnúť.

VÝROBKY NEWCOLOURS SÚ NAVZÁJOM KOMPATIBILNÉ, zatiaľ čo pri aplikácii laku na výrobky od iných výrobcov odporúčame skontrolovať toleranciu na povrchu - skušobným testom. Maľovanie by sa malo vykonávať pri teplotách okolia od 15 °C do 25 °C. Optimálne hodnoty relatívnej vlhkosti pre aplikáciu laku sú 40-60%. Pri sušení laku neaplikovať korekcie.

Drevo, ktoré bolo predtým chránené olejom, sa nedá lakovať. Pre exotické druhy je potrebné použiť špeciálny uzatvárač, ktorý neutralizuje účinok mastných látok obsiahnutých v dreve.
Sušenie: Leštené časti sušte pri teplote približne 20 °C – 25 °C počas 4 - 5 hodín.

Umývanie nástrojov: vodou ihneď po dokončení procesu aplikácie.

Záruka: 12 mesiacov od dátumu výroby (v neotvoriteľných nádobách).

Výdatnosť: 10 m2 s 1L pri jednej nepriehľadnosti.

Návrat na obsah