Newcolours - Blog - hydrolak - B.S.O., s.r.o.

Prejsť na obsah
PRIEMYSELNÉ NÁTERY A HYDROIZOLÁCIE
ZO STARÉHO - NOVÉ?
"RENOVUJTE"

Hydrolak - OCHRANNÝ LAK, SUPER ODOLNÝ, na exteriérové ​​drevo.

Drevo je prírodný materiál a pri vystavení UV žiareniu mení svoju farbu. Je to preto, že chemické zlúčeniny, ktoré obsahuje, pohlcujú svetlo, menia svoju štruktúru a následne menia vzhľad dreva - ktorý sa zmení na sivý alebo žltý - v závislosti od druhu. Zmena farby je postupný proces. Závisí to od toho, ako často je materiál vystavený slnečnému žiareniu. Či už v interiéri alebo exteriéri a za akých poveternostných podmienok – silné slnečné žiarenie, vietor, mráz, dážď a sneženie – urýchľuje ich degradáciu. Čím viac svetla dopadá na drevo, tým rýchlejšie stráca svoju prirodzenú farbu. Preto je také dôležité ho dobre chrániť a zachovať jeho pôvodný vzhľad. Najlepším spôsobom ochrany dreva pred stmavnutím je lakovanie špecializovanými lakmi s UV blokovaním. Lak vytvára na dreve povlak, ktorý zabraňuje prístupu UV lúčov k vrchnej vrstve. Dobrý produkt určený na ochranu dreva pred UV žiarením v exteriéri je Hydrolak Newcolors.

Hydrolak NEWCOLOURS lak - NÁTER, VODEODOLNÝ, chráni drevo pred nepriaznivými vonkajšími podmienkami a mechanickým poškodením, ako aj proti hubám a riasam. Na svojom povrchu vytvára tvrdý povlak (satén), ktorý navyše zvýrazňuje prirodzenú krásu materiálu a je šetrný k zdraviu a životnému prostrediu. Výhodou použitia laku je aj jeho jednoduchá aplikácia – štetcom alebo valčekom. Farby: Sivá a grafit sú nepriehľadné a dodávajú sa v matnom prevedení, zvyšok v saténe.
 
Na čo je určený?
Určený na tónovanie surového dreva, na dekoratívny a ochranný náter dreva a drevených povrchov vystavených vonkajším poveternostným vplyvom: záhradný nábytok, steny záhradných domčekov, ploty, altánky atď.. Produkt dodáva drevu hydrofóbne  vlastnosti.Lak je vyrobený z kvalitnej akrylovej a uretánovej disperzie, vďaka čomu sa neodlupuje.

Vlastnosti:
 • Veľmi dobrá ochrana proti poveternostným vplyvom a UV žiareniu,
 • náter odolný voči hubám a riasam,
 • pružná, nelúpajúca sa úprava,
 • odolné, moderné farby,
 • jednoduchá aplikácia štetcom, valčekom alebo sprejom,
 • umývanie nástrojov vo vode.
            
Odporúčaný počet vrstiev: 2 - 3

Spôsob aplikácie: Pred nanášaním produktu z nádoby dôkladne premiešajte celý obsah, aby sa potvrdilo, že odtieň zodpovedá očakávaniam. Odporúčame skúšobné farbenie.

Príprava podkladu: Natieraný povrch by mal byť čistý, zbavený prachu, mastnoty a škvŕn od živice. Živicu a mastné drevo dôkladne opláchnite nitroriedidlom a vysušte.

Aplikácia:
 • Lak nanášajte mäkkou štetkou / valčekom vždy pozdĺž vlákna dreva alebo striekaním.
 • Vyžaduje sa nanesenie dvoch až troch vrstiev laku s opatrným medzivrstvovým prebrúsením brúsnym papierom č. 180-240.
 • Pri nanášaní prvej vrstvy zrieďte lak pitnou vodou v pomere 1 diel vody na 5 dielov laku.
 • Ďalšie vrstvy nanášajte neriedeným lakom každé 2-3 hodiny.
  
Poznámka: každá ďalšia vrstva prehlbuje farbu.
 • Natieranie vykonávajte pri teplote okolia 15 °C až 25 °C. Výrobok nepoužívajte pri teplotách nižších ako 15°C. Hodnoty relatívnej vlhkosti optimálne pre aplikáciu laku sú 40-60%.

Umývanie náradia: vodou ihneď po ukončení procesu aplikácie.

Výdatnosť: 10 - 12 m2 z 1 litra pri jednej aplikácii.

Záruka: 24 mesiacov od dátumu výroby (v neotvorenom balení).

 
Návrat na obsah