Newcolours - Blog - farby - B.S.O., s.r.o.

Prejsť na obsah
BLOG | Farby

Farba na nábytok Newcolours.

 
Ako maľovať drevený nábytok a čo MDF?
 
Maľovanie nábytku je najlacnejší, najpopulárnejší a najjednoduchší spôsob, ako to urobiť. Olej alebo farba? Brúsiť nábytok pred maľovaním, alebo nebrúsiť? Existuje veľa otázok a výber nábytkových maliarskych výrobkov je veľký, takže je často ťažké sa rozhodnúť. Akrylová farba Newcolours bude fungovať takmer na akomkoľvek povrchu.

Newcolours farba na nábytok -  dekoratívny akrylový lak na báze vody s matným povrchom. Farba je založená na vysoko kvalitnej akrylovej živici na báze vody s veľmi dobrou priľnavosťou k takmer každému povrchu. Farba na nábytok Newcolours je ľahko použiteľná pre profesionálov i začiatočníkov je takmer bez zápachu a rýchlo schne (pri optimálnej teplote 20 - 25 ° C môžete druhú vrstvu natrieť po 60 minútach). Vďaka svojej vynikajúcej priľnavosti a krycej schopnosti je možné farbu nanášať na takmer akýkoľvek povrch: lakované drevo, nábytkové dosky, kov, ozdobné keramické dlaždice a plast. Dokonale sa hodí nielen do interiérov, ale aj na terasy a balkóny (hrnce, nábytok, pergoly) po impregnácii dreva.
Na čo používať farbu?

Farby Newcolours sú určené na nové a staré povrchy, na drevené, dyhované, laminované, lakované, nábytkové dosky, prútie, MDF a drevotrieskové podklady; rovnako ako na kov, keramiku, plast alebo sklo. Akrylové farby sa najlepšie používajú na maľovanie nábytku, napríklad komôd, skriniek, skríň, príborníkov, stolov, stoličiek alebo postelí. Použijete ich tiež na obnovu starých obkladov, keramických a plastových kvetináčov alebo záhradného nábytku. Sú nepriehľadné, matné a po nalakovaní nemusíte povrch chrániť iným lakom, ale veľmi tmavé farby ako Deep Navy, Suede Black, Bottle Green alebo Pantone of the Year 2020 je možné dodatočne zalakovať čírym lakom Newcolours. Jedná sa o veľmi vysoko pigmentované farby a lakovanie povrchu okamžite zníži efekt zafarbenia, ktorý by časom zmizol. Farby sú na báze vody, takže ak je drevo surové, odporúča sa pred lakovaním použiť Bloker Newcolours. Živica dreva je častým problémom, ktorý je charakteristický pre drevo získané z ihličnanov: borovica alebo smrek. Bloker Newcolours - používa sa na izoláciu uzlov a živicových častí dreva a na zabránenie škvŕn a žltnutia farby. Na druhej strane sú triesloviny problémom hlavne listnatých stromov, ako sú dub a buk. Ako používať bloker, informácie nájdete tu Farby majú certifikát o zhode s normou EN-71: 3, takže sú vhodné na hračky a nábytok pre deti.
Čím maľovať drevený nábytok a čím mdf?

Farby je možné nanášať štetcom na akrylové farby, vločkovým valčekom (k dispozícii v ktoromkoľvek obchode s remeselnými výrobkami) alebo striekaním, podľa požadovaného efektu.

Nábytok alebo iné povrchy, ktoré neboli pred lakovaním prebrúsené, môžu mať viditeľnú a citeľnú štruktúru, ktorá bude po nátere akrylovou farbou mierne vyhladená. Nezáleží na tom, čo natierame povrch z masívneho dreva, dyhy, MDF, skla alebo kovu. Je dôležité, aký efekt chceme dosiahnuť. Farby sú husté, nepriehľadné a majú veľmi dobrý tok. Maľovaním štetcom alebo valčekom získate uspokojivý efekt hladkého povrchu. Naopak, najhladší moderný povrch získate, keď kúsok nábytku opatrne prebrúsite jemným brúsnym papierom (zrnitosť 220) a nastriekate farbou. Po zaschnutí prvej vrstvy povrch jemne zdrsnite brúsnym papierom so zrnitosťou 220. Povrch oprášte a naneste ďalšiu vrstvu. Vzhľadom na to, že farba je silná, použite trysku číslo 2. Farba sa môže riediť až do 5% vodou.

Pred maľovaním:
 
Dôležitá informácia: aby farba dobre priľnula k povrchu, nie je dôležité, čo a či vôbec ju po lakovaní chránime, ale dôležitejšie je, ako povrch pred lakovaním pripravíme.

Pred lakovaním nemusíte povrch brúsiť - skontrolujte však, či sa staré nátery neodlupujú - ak áno, dôkladne ich odstráňte. Na kov naneste antikorózny základný náter. Bloker Newcolours na surové drevo borovice alebo na dub.

KROK 1. Odporúčame povrch umyť vodou a saponátom (napr. Prostriedok na umývanie riadu bez prostriedkov na ošetrenie rúk). Tento krok je dôležitý, ak túto fázu vynecháme a začneme brúsiť brúsnym papierom, je možné, že do povrchu vlačíme nečistoty alebo zvyšky konzervačného prostriedku typu Pronto.

KROK 2. Stojí za to povrch jemne zdrsniť jemným brúsnym papierom so zrnitosťou 220 a odmastiť (napr. Technickým liehom, acetónom alebo extrakčným benzínom).

KROK 3. Dôkladne premiešajte farbu.

KROK 4. Nanášajte 1-3 vrstvy v intervaloch 2 až 4 hodín štetcom, valčekom na „flock“ akrylových farieb alebo striekaním. Ak chcete dosiahnuť efekt hladšieho povrchu, prvá vrstva po zaschnutí by mala byť zmatnená jemným brúsnym papierom s minimálnou zrnitosťou 220.
 
Na intenzívne používané pracovné dosky (napr. V kuchyni alebo na pracovných stoloch) odporúčame naniesť špeciálny lak na pracovné dosky (alebo akýkoľvek s vyššou oteruvzdornosťou ako farby). Veľmi tmavé farby, ako napríklad Deep Navy, Suede Black, Bottle Green alebo Pantone of the Year 2020, je možné navyše zalakovať čírym lakom Newcolours. Jedná sa o veľmi vysoko pigmentované farby a lakovanie povrchu okamžite zníži efekt zafarbenia, ktorý by časom zmizol.

KROK 5. Nakoniec nástroje umyte vodou.

Záruka: 24 mesiacov od dátumu výroby (v neotvoriteľných nádobách).
 
Výdatnosť: 10-12 m2 na 1L s jedným náterom v závislosti od spôsobu aplikácie (štetec, valček alebo sprej)
 
Veľkosť balenia: 200 ml a 900 ml

Návrat na obsah