Newcolours - Blog - bloker - B.S.O., s.r.o.

Prejsť na obsah
BLOG | Bloker

Newcolours Bloker, podkladová farba


Bloker je tesniaca, blokujúca farba - pre ťažké škvrny; na drevo, ale aj na plasty, zinok a vinyl. Na báze šelaku - odporúča sa na použitie na skrinkách, nábytku, dverách a iných povrchoch. Farba má vysokú kryciu schopnosť.

Na čo použiť Bloker Newoclours ?
 
Pokrýva tmavé farby a škvrny od trieslovín, živice, mastnoty, hrdze, asfaltu, pasteliek, grafity, škvrny a oveľa viac. Odstraňuje tiež zvyškový zápach.

PRE INTERIÉR - Použitie na nové a aj predtým natreté povrchy:
 
a.) drevené, t. j. dub, borovica, smrek, céder, mahagón, sekvoje, preglejky;
b.) kov, napr. hliník, nehrdzavejúca oceľ, pozinkovaný,
c.) plasty: vinyl alebo PVC.

VONKAJŠIE - Blokovač je možné použiť na pokrytie malých povrchov vhodných na maľovanie. Blokátor spája nenatreté alebo pórovité povrchy, aby mal vrchný náter lepšiu priľnavosť a tekutosť. Farba plní a viaže drevné vlákna a vytvára hladký povrch. Upozorňujeme, že veľmi pórovité povrchy môžu vyžadovať viac vrstiev.

Príprava podkladu:
 
Natierané povrchy musia byť čisté, suché, rovné a zbavené nečistôt, prachu, oleja, mastnoty, plesní, lepidiel, kriedových materiálov alebo iných materiálov, ktoré môžu nepriaznivo ovplyvniť priľnavosť. V prípade nečistoty vždy povrch umyte vodou a roztokom amoniaku (bielidlo), vhodným čistiacim prostriedkom alebo rozpúšťadlom. Odstráňte všetky vyčnievajúce časti a odlupujúcu sa farbu. Prípadnú voľnú farbu obrúste. Surové drevo jemne pieskujte zrnitosťou 80 alebo 100, aby ste odstránili poškodené vlákna. Mali by ste sa pokúsiť z povrchu odstrániť všetky existujúce škvrny alebo plesne. Odstráňte všetky skrutky a vyplňte otvory a priehlbiny.

Na fotografii vľavo je drevený povrch natretý priamo farbou. Viditeľné škvrny sú triesloviny, hnedé a žlté sfarbenie. Taníny okrem iného existujú v dubovom, cédrovom alebo sekvojovom dreve. Z borovicového a smrekového dreva bude unikať živica, najmä na uzloch. Škvrny sú viditeľnejšie vo svetlých farbách laku. Takéto prekvapenie sa dá ľahko napraviť použitím Blokera Newcolours. Na fotografii vpravo bol povrch najskôr natretý dvoma vrstvami blokovača a potom farbou. Je jasne vidieť rozdiel.

Metóda aplikácie:

Nanášajte pri teplotách medzi 18 ° C a 30 ° C a relatívnej vlhkosti vzduchu nižšej ako 70%. BLOKOVAČ neaplikujte, ak je povrchová teplota do 15% rosného bodu. Pred použitím farbu poriadne premiešajte. Spravidla stačí jedna vrstva. Ak je porézny povrch príliš absorbovaný, môže byť potrebný druhý náter. Pri použití vrchných krycích náterov s vysokou krycou schopnosťou sa odporúča základný náter. Pre dosiahnutie najlepších výsledkov sa odporúča základný náter na celý povrch. Ak sa farba nepoužíva, nádoba by mala byť tesne uzavretá.

Aplikácia:

Štetec s prírodnými alebo syntetickými štetinami; valček, špongia, striekanie, tryska 1,5 - 2,0 - tlak 3-4 bar.

Čas sušenia:

BLOKER vo väčšine prípadov zaschne na dotyk za 20 minút; po 1 hodine naneste ďalšiu vrstvu. Plná priľnavosť od 1 do 3 dní. Nízke teploty a vysoká vlhkosť môžu predĺžiť doby sušenia a úplného vytvrdnutia.

Umývanie nástrojov:

Alkoholické prípravky, ako je denaturovaný alkohol alebo acetón - ihneď po ukončení procesu aplikácie.

Výdatnosť:

Jediné pokrytie: približne 9 m2 z 1 litra na hladkom, predtým natretom, neporéznom povrchu; a cca 7 m2 od 1L na drsnom, nenatretom a pórovitom povrchu. Pokrytie sa môže líšiť v závislosti od textúry, povrchu a spôsobu nanášania - toto treba zohľadniť pri výpočte množstva farby potrebnej pre váš projekt.
 
Návrat na obsah